Arhimandritul Filaret (Ciornea), stareţul mănăstirii „Sf. Irh. Nicolae” din s. Sadaclia, r. Basarabeasca, îşi sărbătoreşte Ocrotitorul ceresc

Dragul nostru Părinte Filaret, Vă adresăm felicitări și urări alese, cu frumoasa zi de onomastică în cinstea Sf. Filaret cel Milostiv!

Fie ca Bunul Dumnezeu să vă rînduiască viața spre mîntuire, să vă lumineze și să vă întărească în ispite.

Îngerul păzitor să vă îndrepteze pașii în calea binelui și sa vă apere de ispite și neputințe, primind de la el ajutorul cuvenit la vreme potrivită.

Bunătatea Lui Dumnezeu, să nu vă părăsească în tot timpul vieții și să vă povățuiască totdeauna numai în calea binelui și fericirii.

Să fiți mereu cu mintea şi inima curată, fața senină și tare în credință. Multă sănătate, iubire și răbdare!

La mulți ani binecuvîntați!

Cu multă preţuire, fii duhovniceşti